Sprawdzamy, ile się mylimy
Co miesiąc wyceniamy mieszkania, które właśnie się sprzedały, tak jak wycenilibyśmy je przed podpisaniem aktu. Potem porównujemy wycenę z ceną z aktu notarialnego i pokazujemy wynik dla każdego miasta, razem z pomyłkami.
- 11 475 wycen porównanych z aktami
- 8 miast
- sprzedaże od stycznia do czerwca 2026
- stan rejestru na 8 października 2026
Połowa wycen w 8 miastach różni się od ceny z aktu o mniej niż 9,4%.
Przy wycenie z ogłoszenia: o mniej niż 3,0% (Warszawa, pomiar).
Strzałki w lewo i w prawo przechodzą przez słupki, od największego zaniżenia do największego zawyżenia.
Na 100 wycen w 8 miastach
- 29różni się od ceny z aktu o mniej niż 5%
- 23o 5 do 10%
- 28o 10 do 20%
- 20o więcej niż 20%
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości, sprzedaże od stycznia do czerwca 2026. Jak mierzymy
Wynik w każdym mieście
W Warszawie sprawdzamy każdą rynkową sprzedaż mieszkania. W pozostałych miastach losujemy około stu sprzedaży z każdego miesiąca i ważymy je tak, żeby wynik odpowiadał całemu rynkowi miasta.
| Miasto | Sprawdzone wyceny | Połowa wycen myli się mniej niż | W granicach 10% | W granicach 20% |
|---|---|---|---|---|
| Warszawa | 9 242 | 9,6% | 52% | 80% |
| Kraków | 458 | 7,9% | 59% | 85% |
| Łódź | 610 | 11,5% | 43% | 76% |
| Poznań | 319 | 10,3% | 48% | 81% |
| Wrocław | 405 | 7,4% | 65% | 82% |
| Gdynia | 337 | 12,6% | 42% | 78% |
| Gdańsktylko styczeń 2026 | 95 | 7,3% | 66% | 84% |
| Sopottylko styczeń 2026, mało sprzedaży, wynik orientacyjny | 9 | 20,3% | 11% | 44% |
| Wszystkie miasta | 11 475 | 9,4% | 52% | 80% |
- Gdańsk i Sopot: w rejestrze są na razie akty tylko za styczeń 2026, więc tylko ten miesiąc wchodzi do pomiaru.
- 14 aktów z próby (0,3%) zostało bez wyceny, bo zabrakło danych do porównania. Nie liczymy ich ani na plus, ani na minus.
Z danych rejestru czy z ogłoszenia
Mierzymy wycenę na dwa sposoby, na różnych zbiorach sprzedaży.
Wycena z danych rejestru
9,4%połowa wycen myli się o mniej
Wycena zna tylko to, co zapisano w akcie: położenie, metraż, piętro, rynek i rok budowy. To trudniejszy test niż raport, w którym podajesz też stan mieszkania i typ budynku. Zmierzone na 11 475 sprzedażach w 8 miastach.
Wycena z ogłoszenia
3,0%połowa wycen myli się o mniej
Wycena zna cechy i cenę z ogłoszenia. Mierzymy ją na mieszkaniach, które widzieliśmy w ogłoszeniach, a potem znaleźliśmy ich akt: 344 sprzedaże w Warszawie od stycznia do maja 2026.
Te liczby pochodzą z różnych sprzedaży, więc nie porównuj ich wprost. Na tych samych 338 sprzedażach z Warszawy wycena z danych rejestru myliła się o 8,2%, a z ogłoszenia o 3,0%.
A cena ofertowa?
Ostatnia cena z ogłoszenia tych samych mieszkań różniła się od ceny z aktu typowo o 3,3%, pierwsza o 4,1%. Sprzedane mieszkania zeszły zwykle 2,5% poniżej ostatniej oferty. Dlatego Zillow w USA podaje około 2% dla domów wystawionych na sprzedaż: jego wycena zna cenę ofertową.
Dlaczego nie zero
Dwa podobne mieszkania w tym samym budynku różnią się ceną za metr typowo o 9%.
Tej różnicy nie widać w żadnym rejestrze. Robią ją stan i rozkład mieszkania, widok z okna i to, jak bardzo sprzedającemu się spieszyło. Wycena, która nie widziała mieszkania, nie zejdzie więc dużo niżej. Cena ofertowa trafia bliżej, bo ustala ją ktoś, kto mieszkanie zna, a kupujący negocjuje właśnie od niej.
Pary mieszkań z rynku wtórnego w tym samym budynku, metraż różny najwyżej o 15%, akty z lat 2025 i 2026 podpisane w odstępie do pół roku: Warszawa 9,0% (6 348 par), Kraków 8,5% (2 124 pary), Poznań 8,8% (3 347 par).
Gdzie mylimy się bardziej
- Wszystkie sprzedaże
- 9,4%
- mieszkania 90-140 m²
- 14,3%
- mieszkania 140-300 m²zwykle za wysoko
- 19,5%
- mieszkania, które wyceniamy na ponad 25 tys. zł/m²zwykle za wysoko
- 11,3%
Połowa wycen w grupie myli się o mniej niż podana wartość. Największe mieszkania i najdroższe lokalizacje sprzedają się rzadko, więc podobnych aktów jest mniej. Wszystkie grupy są w pełnych danych.
Losowe sprzedaże z pomiaru
Nie wybieramy ich ręcznie. Każde kliknięcie pokazuje osiem innych, losowanych w tych samych proporcjach co cały wynik, razem z pomyłkami.
| Gdzie | Metraż | Akt | Rynek | Cena z aktu za m² | Nasza wycena za m² | Różnica |
|---|---|---|---|---|---|---|
| WarszawaPraga Południe | 56 m² | II 2026 | wtórny | 18 810 zł | 19 290 zł | +2,6% |
| WarszawaPraga Południe | 43 m² | III 2026 | pierwotny | 13 000 zł | 16 560 zł | +27,4% |
| WarszawaBielany | 37 m² | III 2026 | wtórny | 14 140 zł | 14 270 zł | +0,9% |
| WarszawaWłochy | 52 m² | I 2026 | pierwotny | 13 700 zł | 14 380 zł | +5,0% |
| KrakówMistrzejowice | 41 m² | I 2026 | pierwotny | 16 150 zł | 13 560 zł | −16,0% |
| ŁódźFabryczna Widzew | 43 m² | III 2026 | pierwotny | 12 890 zł | 10 230 zł | −20,7% |
| PoznańWilda | 76 m² | IV 2026 | wtórny | 14 790 zł | 11 980 zł | −19,0% |
| WrocławKuźniki | 63 m² | I 2026 | wtórny | 7 610 zł | 11 250 zł | +47,9% |
Różnica ujemna: wycena była niższa niż cena z aktu. Bez adresów: miasto, okolica, metraż i miesiąc aktu.
Jak mierzymy
- 1
Bierzemy sprzedaże z rejestru
W Warszawie każdą sprzedaż mieszkania z Rejestru Cen Nieruchomości, w pozostałych miastach losową próbę z każdego miesiąca. Akty nierynkowe, na przykład sprzedaż z bonifikatą, rozpoznajemy po cenie i odrzucamy.
- 2
Wyceniamy danymi sprzed sprzedaży
Tak, jakby był dzień przed podpisaniem aktu: tylko aktami, które rejestr znał przed początkiem miesiąca sprzedaży. Ceny tej sprzedaży ani późniejszych wycena nie widzi.
- 3
Porównujemy z ceną z aktu
Różnica w procentach to błąd wyceny. Liczymy to tym samym kodem, który wycenia mieszkania w raportach, i powtarzamy co miesiąc na nowych sprzedażach.
Ceny z aktów są publiczne: od lutego 2026 każdy pobierze Rejestr Cen Nieruchomości bezpłatnie. Pobierz wszystkie wyceny z pomiaru (CSV) i porównaj je sam.
Na tle innych
W Polsce nie znaleźliśmy innego serwisu wyceny, który publikuje taki pomiar. Strony siedmiu serwisów sprawdziliśmy 7 października 2026, listę znajdziesz w pełnych danych.
W USA największe serwisy publikują takie liczby od lat. Zillow podaje około 7% dla domów, które nie są wystawione na sprzedaż (dla wystawionych około 2%, bo zna wtedy cenę ofertową), a HouseCanary 7,5% dla wycen sprzed zamknięcia transakcji. To porównanie orientacyjne: w USA wycenia się głównie domy, na innych danych.
Pełne dane i metoda
Wszystkie tabele, szczegóły metody i plik z każdą sprawdzoną wyceną.
Oba pomiary i cena ofertowa w liczbach
| Miara | Wycena z danych rejestru | Wycena z ogłoszenia | Ostatnia cena ofertowa tych samych mieszkań |
|---|---|---|---|
| Sprawdzone sprzedaże | 11 475 | 344 | 344 |
| Sprzedaże, które reprezentują | 23 987 | 344 | 344 |
| Akty z okresu | I 2026 do VI 2026 | I 2026 do V 2026 | I 2026 do V 2026 |
| Mediana błędu (połowa myli się mniej) | 9,4% | 3,0% | 3,3% |
| W granicach 5% | 29,2% | 68,9% | 70,9% |
| W granicach 10% | 52,5% | 90,1% | 91,0% |
| W granicach 20% | 80,5% | 98,0% | 96,2% |
| Błąd ponad 20% | 19,5% | 2,0% | 3,8% |
| Odchylenie (mediana błędu ze znakiem) | −0,7% | −0,3% | +2,6% |
| Niżej niż cena z aktu | 52,1% | 52,0% | 21,5% |
| Środkowa połowa błędów | −9,6% do +9,1% | −2,9% do +3,1% | brak |
| Cena z aktu w przedziale z raportu | 52,3% | brak pomiaru | nie dotyczy |
Ostatnia cena ofertowa to cena z ogłoszenia w dniu, w którym zniknęło z portalu, po ewentualnych obniżkach. Cena z dnia wystawienia była typowo 4,1% od ceny z aktu, a w granicach 10% mieściło się 85% mieszkań.
Raport pokazuje obok wyceny przedział, typowo ±12,0% wokół niej. Cena z aktu mieściła się w nim w 52,3% sprzedaży (pomiar na 11 475 wycenach, w których zapisaliśmy przedział).
Wyniki według miast i miesięcy
| Miasto | Wyceny | Sprzedaże w okresie | Mediana błędu | W ±5% | W ±10% | W ±20% | Odchylenie | Bez wyceny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| WarszawaI 2026 do IV 2026, każda sprzedaż | 9 242 | 9 242 | 9,6% | 29% | 52% | 80% | −0,6% | 0,0% |
| KrakówI 2026 do IV 2026, próba ważona | 458 | 4 261 | 7,9% | 37% | 59% | 85% | +0,7% | 0,5% |
| ŁódźI 2026 do VI 2026, próba ważona | 610 | 3 635 | 11,5% | 22% | 43% | 76% | −2,7% | 0,4% |
| PoznańI 2026 do IV 2026, próba ważona | 319 | 2 752 | 10,3% | 26% | 48% | 81% | +0,5% | 0,1% |
| WrocławI 2026 do IV 2026, próba ważona | 405 | 2 707 | 7,4% | 33% | 65% | 82% | −1,7% | 0,5% |
| GdyniaI 2026 do IV 2026, próba ważona | 337 | 889 | 12,6% | 23% | 42% | 78% | −3,3% | 0,1% |
| GdańskI 2026, próba ważona | 95 | 492 | 7,3% | 30% | 66% | 84% | −2,7% | 2,2% |
| SopotI 2026, każda sprzedaż | 9 | 9 | 20,3% | 0% | 11% | 44% | −12,3% | 0,0% |
| Miesiąc aktu | Wyceny | Mediana błędu | W ±10% | Odchylenie |
|---|---|---|---|---|
| styczeń 2026 | 2 939 | 9,2% | 52,9% | −0,5% |
| luty 2026 | 2 777 | 8,9% | 53,7% | +0,7% |
| marzec 2026 | 3 148 | 9,0% | 54,5% | −1,0% |
| kwiecień 2026 | 2 377 | 10,2% | 49,5% | −1,5% |
| maj 2026 | 136 | 10,8% | 44,4% | −2,7% |
| czerwiec 2026 | 98 | 9,1% | 54,8% | −4,8% |
Każdy miesiąc wyceniony osobno, tylko danymi sprzed jego początku. Sprzedaże w okresie to liczba, którą reprezentuje próba: w Warszawie wyceniamy każdą, w pozostałych miastach każda wycena z próby ma wagę równą liczbie podobnych sprzedaży w swojej grupie metrażu i ceny okolicy.
Wyniki według grup mieszkań
| Grupa | Wyceny | Mediana błędu | 0 do 20% | W ±10% | Odchylenie |
|---|---|---|---|---|---|
| Metraż | |||||
| 20-40 m² | 3 213 | 10,1% | 49,9% | −2,7% | |
| 40-60 m² | 4 457 | 8,8% | 55,7% | −0,7% | |
| 60-90 m² | 2 651 | 9,1% | 54,6% | +1,9% | |
| 90-140 m²słabiej niż całość | 907 | 14,3% | 36,1% | +2,6% | |
| 140-300 m²słabiej niż całość | 247 | 19,5% | 24,1% | +6,1% | |
| Rynek | |||||
| pierwotny | 5 672 | 8,8% | 54,4% | −0,7% | |
| wtórny | 5 803 | 9,8% | 50,6% | −0,7% | |
| Podstawa wyceny | |||||
| Transakcje z tego samego budynku | 6 638 | 8,8% | 55,7% | −0,6% | |
| Transakcje z okolicy | 4 837 | 10,4% | 48,4% | −1,0% | |
| Nasza wycena za m² | |||||
| 0-14 tys. zł/m² | 3 220 | 9,8% | 50,8% | −2,1% | |
| 14-17 tys. zł/m² | 4 144 | 8,3% | 58,3% | −0,6% | |
| 17-20 tys. zł/m² | 2 314 | 9,9% | 50,4% | +2,0% | |
| 20-25 tys. zł/m² | 1 348 | 11,1% | 45,4% | +3,0% | |
| 25+ tys. zł/m²słabiej niż całość | 449 | 11,3% | 46,2% | +6,1% | |
Pionowa kreska na pasku to mediana dla wszystkich sprzedaży (9,4%). Odchylenie ujemne: w tej grupie częściej wyceniamy poniżej ceny z aktu. Grupy według naszej wyceny, nie ceny z aktu: klient zna wycenę, więc pytanie brzmi, jak trafna jest, gdy mówimy daną kwotę.
Wycena z ogłoszenia: kolejne pomiary i wszystkie pary
| Pomiar | Akty z okresu | Sprzedaże | Mediana błędu | W ±10% | W ±20% |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 października 2026 | I 2026 do V 2026 | 344 | 3,0% | 90,1% | 98,0% |
Każdy pomiar używa nowych par ogłoszenie i akt.
| Okolica | Metraż | Akt | Rynek | Wycena zł/m² | Akt zł/m² | Różnica |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Wola | 38 m² | III 2026 | wtórny | 14 750 | 18 620 | −20,8% |
| Bródno | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 17 120 | 21 260 | −19,5% |
| Bielany | 90 m² | III 2026 | wtórny | 23 390 | 27 890 | −16,1% |
| Wierzbno | 37 m² | IV 2026 | wtórny | 19 690 | 22 810 | −13,7% |
| Białołęka | 54 m² | IV 2026 | wtórny | 11 610 | 13 340 | −13,0% |
| Stegny | 169 m² | IV 2026 | wtórny | 23 210 | 26 550 | −12,5% |
| Wilanów | 44 m² | IV 2026 | pierwotny | 20 120 | 22 940 | −12,3% |
| Ochota | 45 m² | IV 2026 | wtórny | 16 950 | 19 300 | −12,2% |
| Mokotów | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 19 460 | 22 100 | −11,9% |
| Bemowo | 47 m² | IV 2026 | wtórny | 16 220 | 18 400 | −11,9% |
| Praga-Północ | 66 m² | IV 2026 | pierwotny | 19 770 | 22 380 | −11,7% |
| Mokotów | 50 m² | IV 2026 | wtórny | 20 080 | 22 200 | −9,6% |
| Ursynów | 71 m² | III 2026 | wtórny | 20 130 | 22 250 | −9,5% |
| Mokotów | 78 m² | IV 2026 | wtórny | 18 650 | 20 540 | −9,2% |
| Nowodwory | 49 m² | II 2026 | pierwotny | 12 730 | 14 010 | −9,1% |
| Białołęka | 67 m² | IV 2026 | wtórny | 15 750 | 17 230 | −8,6% |
| Wola | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 15 670 | 17 140 | −8,6% |
| Białołęka | 59 m² | IV 2026 | wtórny | 14 040 | 15 310 | −8,3% |
| Bielany | 46 m² | IV 2026 | pierwotny | 15 920 | 17 330 | −8,1% |
| Kawęczyn | 30 m² | III 2026 | wtórny | 16 270 | 17 700 | −8,1% |
| Białołęka | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 16 150 | 17 550 | −8,0% |
| Kamionek | 64 m² | IV 2026 | pierwotny | 17 660 | 19 170 | −7,9% |
| Elsnerów | 49 m² | III 2026 | wtórny | 14 760 | 16 010 | −7,8% |
| Białołęka | 68 m² | IV 2026 | wtórny | 10 800 | 11 690 | −7,7% |
| Wilanów | 44 m² | IV 2026 | pierwotny | 19 530 | 21 170 | −7,7% |
| Raków | 55 m² | IV 2026 | pierwotny | 16 890 | 18 290 | −7,6% |
| Praga-Północ | 53 m² | IV 2026 | pierwotny | 17 770 | 19 200 | −7,4% |
| Ursus | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 19 140 | 20 650 | −7,3% |
| Bemowo | 42 m² | III 2026 | wtórny | 17 340 | 18 690 | −7,2% |
| Białołęka | 65 m² | IV 2026 | wtórny | 11 430 | 12 300 | −7,0% |
| Stare Bielany | 35 m² | IV 2026 | wtórny | 14 950 | 16 070 | −7,0% |
| Targówek | 56 m² | IV 2026 | wtórny | 16 510 | 17 730 | −6,9% |
| Wilanów | 74 m² | II 2026 | pierwotny | 18 810 | 20 200 | −6,9% |
| Ursus | 30 m² | III 2026 | wtórny | 17 850 | 19 170 | −6,9% |
| Brzeziny | 42 m² | III 2026 | wtórny | 13 280 | 14 250 | −6,7% |
| Wola | 50 m² | IV 2026 | wtórny | 12 650 | 13 540 | −6,5% |
| Praga-Południe | 76 m² | IV 2026 | pierwotny | 17 370 | 18 570 | −6,5% |
| Wilanów | 46 m² | II 2026 | pierwotny | 17 770 | 18 980 | −6,4% |
| Służewiec | 61 m² | IV 2026 | wtórny | 15 410 | 16 460 | −6,4% |
| Odolany | 32 m² | IV 2026 | wtórny | 20 470 | 21 820 | −6,2% |
| Bielany | 76 m² | IV 2026 | wtórny | 18 410 | 19 610 | −6,1% |
| Praga-Północ | 54 m² | IV 2026 | pierwotny | 17 680 | 18 800 | −6,0% |
| Bielany | 48 m² | III 2026 | wtórny | 16 890 | 17 950 | −5,9% |
| Stare Miasto | 65 m² | IV 2026 | wtórny | 22 400 | 23 800 | −5,9% |
| Ursynów | 48 m² | IV 2026 | wtórny | 17 550 | 18 610 | −5,7% |
| Kamionek | 64 m² | III 2026 | pierwotny | 17 220 | 18 250 | −5,6% |
| Bemowo | 78 m² | III 2026 | wtórny | 19 810 | 20 980 | −5,6% |
| Mokotów | 61 m² | III 2026 | wtórny | 15 880 | 16 800 | −5,5% |
| Tarchomin | 54 m² | IV 2026 | wtórny | 11 130 | 11 740 | −5,2% |
| Praga-Północ | 40 m² | III 2026 | pierwotny | 18 200 | 19 170 | −5,1% |
| Służewiec | 70 m² | III 2026 | wtórny | 18 230 | 19 180 | −5,0% |
| Wilanów | 45 m² | III 2026 | pierwotny | 20 040 | 21 090 | −5,0% |
| Imielin | 49 m² | III 2026 | wtórny | 20 450 | 21 490 | −4,8% |
| Rakowiec | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 19 350 | 20 320 | −4,8% |
| Praga | 48 m² | IV 2026 | wtórny | 12 890 | 13 510 | −4,6% |
| Nowodwory | 56 m² | III 2026 | wtórny | 13 260 | 13 900 | −4,6% |
| Czerniaków | 39 m² | IV 2026 | wtórny | 16 330 | 17 100 | −4,5% |
| Stare Włochy | 59 m² | III 2026 | wtórny | 17 100 | 17 900 | −4,5% |
| Wesoła | 84 m² | IV 2026 | wtórny | 11 060 | 11 590 | −4,5% |
| Służew | 56 m² | IV 2026 | wtórny | 14 880 | 15 590 | −4,5% |
| Mokotów | 64 m² | III 2026 | wtórny | 15 680 | 16 410 | −4,4% |
| Mokotów | 209 m² | IV 2026 | wtórny | 16 160 | 16 870 | −4,2% |
| Ursynów | 42 m² | IV 2026 | wtórny | 19 440 | 20 270 | −4,1% |
| Ochota | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 17 960 | 18 720 | −4,1% |
| Dolny Mokotów | 53 m² | III 2026 | wtórny | 21 830 | 22 730 | −4,0% |
| Ursus | 94 m² | III 2026 | wtórny | 17 440 | 18 130 | −3,9% |
| Wola | 32 m² | III 2026 | wtórny | 29 480 | 30 680 | −3,9% |
| Bielany | 90 m² | IV 2026 | pierwotny | 22 360 | 23 230 | −3,7% |
| Muranów | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 21 930 | 22 750 | −3,6% |
| Wilanów | 47 m² | IV 2026 | pierwotny | 19 020 | 19 730 | −3,6% |
| Wawer | 52 m² | IV 2026 | wtórny | 14 460 | 14 990 | −3,5% |
| Mokotów | 32 m² | III 2026 | wtórny | 17 940 | 18 600 | −3,5% |
| Ursus | 87 m² | IV 2026 | wtórny | 12 780 | 13 250 | −3,5% |
| Stara Ochota | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 18 090 | 18 750 | −3,5% |
| Mokotów | 45 m² | III 2026 | wtórny | 21 280 | 22 050 | −3,5% |
| Szczęśliwice | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 15 650 | 16 220 | −3,5% |
| Bródno | 26 m² | III 2026 | wtórny | 13 920 | 14 420 | −3,5% |
| Skorosze | 41 m² | IV 2026 | wtórny | 15 280 | 15 830 | −3,5% |
| Wilanów | 51 m² | III 2026 | wtórny | 17 560 | 18 190 | −3,5% |
| Bemowo | 52 m² | IV 2026 | wtórny | 16 780 | 17 400 | −3,5% |
| Białołęka | 70 m² | IV 2026 | wtórny | 12 410 | 12 860 | −3,5% |
| Śródmieście | 34 m² | IV 2026 | wtórny | 16 380 | 16 980 | −3,5% |
| Wawer | 57 m² | IV 2026 | wtórny | 15 910 | 16 430 | −3,2% |
| Śródmieście | 28 m² | III 2026 | wtórny | 19 260 | 19 850 | −3,0% |
| Bemowo | 51 m² | III 2026 | wtórny | 18 310 | 18 870 | −3,0% |
| Mokotów | 57 m² | IV 2026 | wtórny | 14 620 | 15 060 | −2,9% |
| Bielany | 42 m² | III 2026 | wtórny | 16 690 | 17 180 | −2,9% |
| Białołęka | 51 m² | III 2026 | wtórny | 17 310 | 17 830 | −2,9% |
| Białołęka | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 12 160 | 12 500 | −2,8% |
| Bielany | 67 m² | IV 2026 | wtórny | 19 140 | 19 690 | −2,8% |
| Stare Włochy | 65 m² | III 2026 | wtórny | 19 730 | 20 300 | −2,8% |
| Białołęka | 65 m² | IV 2026 | wtórny | 12 840 | 13 200 | −2,7% |
| Białołęka | 46 m² | III 2026 | wtórny | 11 400 | 11 710 | −2,6% |
| Białołęka | 71 m² | IV 2026 | wtórny | 10 530 | 10 820 | −2,6% |
| Wilanów | 109 m² | III 2026 | pierwotny | 18 570 | 19 050 | −2,5% |
| Bemowo | 43 m² | IV 2026 | wtórny | 19 650 | 20 160 | −2,5% |
| Sielce | 53 m² | III 2026 | wtórny | 17 790 | 18 250 | −2,5% |
| Anin | 37 m² | IV 2026 | wtórny | 14 350 | 14 720 | −2,5% |
| Gocław | 54 m² | IV 2026 | wtórny | 17 750 | 18 200 | −2,5% |
| Żerań | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 17 910 | 18 370 | −2,5% |
| Ursus | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 15 950 | 16 340 | −2,4% |
| Śródmieście | 43 m² | IV 2026 | wtórny | 17 410 | 17 840 | −2,4% |
| Ursynów | 63 m² | IV 2026 | wtórny | 11 180 | 11 450 | −2,4% |
| Praga | 64 m² | IV 2026 | wtórny | 25 530 | 26 160 | −2,4% |
| Białołęka | 59 m² | IV 2026 | wtórny | 14 300 | 14 650 | −2,4% |
| Górce | 68 m² | IV 2026 | wtórny | 18 260 | 18 700 | −2,4% |
| Wilanów | 63 m² | III 2026 | wtórny | 17 560 | 17 960 | −2,3% |
| Śródmieście | 51 m² | IV 2026 | wtórny | 15 460 | 15 830 | −2,3% |
| Sielce | 47 m² | III 2026 | wtórny | 14 460 | 14 780 | −2,2% |
| Stare Bielany | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 15 020 | 15 360 | −2,2% |
| Praga | 32 m² | IV 2026 | wtórny | 21 100 | 21 560 | −2,1% |
| Bielany | 104 m² | V 2026 | wtórny | 15 760 | 16 100 | −2,1% |
| Bielany | 38 m² | III 2026 | wtórny | 16 150 | 16 490 | −2,1% |
| Mokotów | 37 m² | IV 2026 | wtórny | 18 280 | 18 680 | −2,1% |
| Szczęśliwice | 69 m² | IV 2026 | wtórny | 17 370 | 17 730 | −2,0% |
| Wilanów | 73 m² | IV 2026 | wtórny | 20 220 | 20 640 | −2,0% |
| Słodowiec | 46 m² | III 2026 | wtórny | 14 120 | 14 410 | −2,0% |
| Wola | 29 m² | IV 2026 | wtórny | 14 470 | 14 760 | −1,9% |
| Koło | 37 m² | III 2026 | wtórny | 14 200 | 14 480 | −1,9% |
| Bielany | 34 m² | III 2026 | wtórny | 16 500 | 16 810 | −1,9% |
| Nowodwory | 45 m² | III 2026 | wtórny | 12 380 | 12 610 | −1,8% |
| Śródmieście | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 20 930 | 21 320 | −1,8% |
| Praga | 34 m² | IV 2026 | wtórny | 16 890 | 17 200 | −1,8% |
| Mokotów | 65 m² | III 2026 | wtórny | 13 340 | 13 570 | −1,7% |
| Bielany | 60 m² | V 2026 | pierwotny | 18 280 | 18 600 | −1,7% |
| Ursus | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 12 810 | 13 030 | −1,7% |
| Mokotów | 35 m² | III 2026 | wtórny | 18 260 | 18 560 | −1,6% |
| Wola | 60 m² | IV 2026 | wtórny | 11 980 | 12 170 | −1,6% |
| Grodzisk | 59 m² | IV 2026 | wtórny | 13 990 | 14 220 | −1,6% |
| Białołęka | 34 m² | III 2026 | wtórny | 15 000 | 15 250 | −1,6% |
| Włochy | 84 m² | IV 2026 | wtórny | 19 280 | 19 570 | −1,5% |
| Praga-Południe | 47 m² | III 2026 | wtórny | 14 810 | 15 030 | −1,5% |
| Praga | 48 m² | IV 2026 | wtórny | 13 960 | 14 180 | −1,5% |
| Śródmieście | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 30 820 | 31 250 | −1,4% |
| Wola | 58 m² | III 2026 | wtórny | 19 800 | 20 080 | −1,4% |
| Szczęśliwice | 71 m² | IV 2026 | wtórny | 17 120 | 17 340 | −1,3% |
| Mokotów | 54 m² | IV 2026 | wtórny | 14 700 | 14 890 | −1,3% |
| Bielany | 37 m² | IV 2026 | wtórny | 15 260 | 15 460 | −1,3% |
| Bielany | 35 m² | III 2026 | wtórny | 17 360 | 17 600 | −1,3% |
| Bemowo | 43 m² | IV 2026 | wtórny | 16 360 | 16 580 | −1,3% |
| Wola | 58 m² | IV 2026 | wtórny | 20 810 | 21 060 | −1,2% |
| Śródmieście | 41 m² | IV 2026 | wtórny | 23 260 | 23 530 | −1,2% |
| Bielany | 48 m² | IV 2026 | wtórny | 18 140 | 18 370 | −1,2% |
| Mokotów | 90 m² | IV 2026 | wtórny | 19 280 | 19 520 | −1,2% |
| Mokotów | 67 m² | IV 2026 | wtórny | 21 250 | 21 510 | −1,2% |
| Mokotów | 43 m² | III 2026 | wtórny | 19 080 | 19 300 | −1,2% |
| Bemowo | 50 m² | IV 2026 | wtórny | 14 070 | 14 240 | −1,2% |
| Bemowo | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 13 690 | 13 860 | −1,2% |
| Śródmieście | 70 m² | IV 2026 | wtórny | 25 360 | 25 640 | −1,1% |
| Powiśle | 61 m² | III 2026 | wtórny | 37 550 | 37 950 | −1,1% |
| Chomiczówka | 57 m² | IV 2026 | wtórny | 18 330 | 18 520 | −1,0% |
| Ursynów | 54 m² | IV 2026 | wtórny | 14 050 | 14 190 | −1,0% |
| Sielce | 58 m² | IV 2026 | wtórny | 19 960 | 20 140 | −0,9% |
| Bielany | 64 m² | III 2026 | wtórny | 13 440 | 13 570 | −0,9% |
| Nowa Praga | 70 m² | IV 2026 | wtórny | 20 000 | 20 180 | −0,9% |
| Sielce | 56 m² | IV 2026 | wtórny | 18 730 | 18 910 | −0,9% |
| Ochota | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 13 200 | 13 330 | −0,9% |
| Odolany | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 19 430 | 19 600 | −0,9% |
| Wola | 37 m² | IV 2026 | wtórny | 19 740 | 19 920 | −0,9% |
| Żoliborz | 44 m² | IV 2026 | wtórny | 19 470 | 19 620 | −0,7% |
| Bródno | 34 m² | IV 2026 | wtórny | 15 260 | 15 370 | −0,7% |
| Raków | 35 m² | IV 2026 | wtórny | 18 840 | 18 970 | −0,7% |
| Bemowo | 53 m² | III 2026 | wtórny | 11 380 | 11 460 | −0,7% |
| Bródno | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 11 120 | 11 210 | −0,7% |
| Praga-Południe | 62 m² | IV 2026 | wtórny | 15 400 | 15 480 | −0,5% |
| Stare Bielany | 33 m² | II 2026 | wtórny | 19 150 | 19 240 | −0,5% |
| Bródno | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 13 520 | 13 580 | −0,5% |
| Ochota | 46 m² | III 2026 | wtórny | 16 840 | 16 920 | −0,4% |
| Białołęka | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 14 300 | 14 350 | −0,4% |
| Czerniaków | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 15 510 | 15 570 | −0,4% |
| Śródmieście | 27 m² | III 2026 | wtórny | 19 870 | 19 930 | −0,3% |
| Bemowo | 84 m² | III 2026 | wtórny | 13 980 | 14 020 | −0,3% |
| Praga | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 14 420 | 14 470 | −0,3% |
| Białołęka | 29 m² | IV 2026 | wtórny | 13 940 | 13 980 | −0,3% |
| Praga | 69 m² | IV 2026 | wtórny | 17 340 | 17 400 | −0,3% |
| Sielce | 56 m² | III 2026 | wtórny | 18 690 | 18 730 | −0,2% |
| Bielany | 24 m² | IV 2026 | wtórny | 15 550 | 15 590 | −0,2% |
| Praga-Południe | 55 m² | IV 2026 | wtórny | 14 770 | 14 780 | −0,1% |
| Białołęka | 70 m² | III 2026 | wtórny | 12 060 | 12 070 | −0,1% |
| Bielany | 58 m² | V 2026 | wtórny | 13 850 | 13 850 | 0,0% |
| Mokotów | 84 m² | III 2026 | wtórny | 19 300 | 19 270 | +0,1% |
| Mokotów | 52 m² | IV 2026 | wtórny | 18 380 | 18 370 | +0,1% |
| Praga-Południe | 38 m² | I 2026 | pierwotny | 18 180 | 18 160 | +0,1% |
| Białołęka | 39 m² | IV 2026 | wtórny | 13 470 | 13 460 | +0,1% |
| Bemowo | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 16 640 | 16 620 | +0,1% |
| Bielany | 53 m² | V 2026 | wtórny | 17 370 | 17 350 | +0,1% |
| Praga | 47 m² | IV 2026 | wtórny | 19 300 | 19 260 | +0,2% |
| Praga | 50 m² | IV 2026 | wtórny | 16 110 | 16 080 | +0,2% |
| Śródmieście | 83 m² | III 2026 | wtórny | 27 720 | 27 630 | +0,3% |
| Bemowo | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 17 060 | 17 020 | +0,3% |
| Nowe Miasto | 58 m² | IV 2026 | wtórny | 22 360 | 22 300 | +0,3% |
| Mokotów | 67 m² | III 2026 | wtórny | 19 990 | 19 920 | +0,4% |
| Elsnerów | 59 m² | IV 2026 | wtórny | 15 880 | 15 820 | +0,4% |
| Praga | 60 m² | IV 2026 | wtórny | 16 780 | 16 720 | +0,4% |
| Ulrychów | 69 m² | IV 2026 | wtórny | 24 360 | 24 230 | +0,5% |
| Białołęka | 44 m² | IV 2026 | wtórny | 11 110 | 11 060 | +0,5% |
| Mokotów | 32 m² | III 2026 | wtórny | 16 590 | 16 510 | +0,5% |
| Mokotów | 56 m² | III 2026 | wtórny | 13 030 | 12 970 | +0,5% |
| Muranów | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 18 000 | 17 880 | +0,6% |
| Śródmieście | 93 m² | IV 2026 | wtórny | 25 500 | 25 350 | +0,6% |
| Praga-Południe | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 16 790 | 16 690 | +0,6% |
| Henryków | 59 m² | IV 2026 | wtórny | 15 970 | 15 860 | +0,7% |
| Bemowo | 67 m² | IV 2026 | wtórny | 16 930 | 16 820 | +0,7% |
| Ursynów | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 15 660 | 15 520 | +0,9% |
| Ursynów | 47 m² | IV 2026 | wtórny | 14 220 | 14 090 | +0,9% |
| Wola | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 21 760 | 21 560 | +0,9% |
| Praga | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 14 740 | 14 610 | +0,9% |
| Mokotów | 80 m² | IV 2026 | wtórny | 18 920 | 18 720 | +1,1% |
| Żerań | 57 m² | IV 2026 | wtórny | 13 520 | 13 380 | +1,1% |
| Nowa Praga | 37 m² | III 2026 | wtórny | 16 930 | 16 760 | +1,1% |
| Bemowo | 45 m² | IV 2026 | wtórny | 19 030 | 18 820 | +1,1% |
| Żerań | 58 m² | IV 2026 | wtórny | 14 980 | 14 820 | +1,1% |
| Włochy | 32 m² | IV 2026 | wtórny | 17 500 | 17 310 | +1,1% |
| Bielany | 24 m² | IV 2026 | wtórny | 17 610 | 17 420 | +1,1% |
| Bielany | 42 m² | IV 2026 | wtórny | 15 150 | 14 980 | +1,1% |
| Wilanów | 47 m² | III 2026 | pierwotny | 19 800 | 19 560 | +1,2% |
| Wesoła | 70 m² | III 2026 | wtórny | 9 720 | 9 610 | +1,2% |
| Bielany | 37 m² | IV 2026 | pierwotny | 21 190 | 20 950 | +1,2% |
| Mokotów | 44 m² | IV 2026 | wtórny | 14 870 | 14 700 | +1,2% |
| Praga-Południe | 57 m² | IV 2026 | wtórny | 14 900 | 14 730 | +1,2% |
| Chomiczówka | 59 m² | IV 2026 | wtórny | 17 220 | 17 010 | +1,3% |
| Białołęka | 46 m² | III 2026 | wtórny | 13 290 | 13 120 | +1,3% |
| Bemowo | 47 m² | IV 2026 | wtórny | 17 260 | 17 030 | +1,3% |
| Służewiec | 33 m² | IV 2026 | wtórny | 22 620 | 22 300 | +1,4% |
| Praga-Południe | 59 m² | IV 2026 | wtórny | 11 780 | 11 620 | +1,4% |
| Mokotów | 56 m² | IV 2026 | wtórny | 12 450 | 12 280 | +1,4% |
| Muranów | 35 m² | IV 2026 | wtórny | 17 760 | 17 480 | +1,6% |
| Wilanów | 35 m² | III 2026 | wtórny | 21 820 | 21 460 | +1,7% |
| Praga-Południe | 30 m² | IV 2026 | wtórny | 17 200 | 16 920 | +1,7% |
| Sielce | 51 m² | IV 2026 | wtórny | 18 240 | 17 920 | +1,8% |
| Bielany | 54 m² | IV 2026 | wtórny | 13 420 | 13 180 | +1,8% |
| Śródmieście | 56 m² | IV 2026 | wtórny | 16 220 | 15 920 | +1,9% |
| Koło | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 12 990 | 12 740 | +1,9% |
| Wilanów | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 17 360 | 17 030 | +1,9% |
| Targówek | 40 m² | III 2026 | wtórny | 18 170 | 17 810 | +2,0% |
| Białołęka | 40 m² | III 2026 | wtórny | 13 040 | 12 780 | +2,0% |
| Saska Kępa | 54 m² | IV 2026 | wtórny | 15 910 | 15 600 | +2,0% |
| Stara Ochota | 60 m² | IV 2026 | wtórny | 13 470 | 13 200 | +2,0% |
| Bielany | 44 m² | III 2026 | wtórny | 20 030 | 19 620 | +2,1% |
| Śródmieście | 99 m² | IV 2026 | wtórny | 26 690 | 26 130 | +2,1% |
| Szczęśliwice | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 18 740 | 18 340 | +2,2% |
| Włochy | 53 m² | III 2026 | wtórny | 13 050 | 12 770 | +2,2% |
| Praga-Południe | 47 m² | IV 2026 | wtórny | 19 420 | 19 000 | +2,2% |
| Praga-Południe | 63 m² | IV 2026 | wtórny | 13 840 | 13 540 | +2,2% |
| Mokotów | 37 m² | III 2026 | wtórny | 18 330 | 17 910 | +2,3% |
| Wawer | 57 m² | IV 2026 | wtórny | 15 770 | 15 400 | +2,4% |
| Stegny | 66 m² | IV 2026 | wtórny | 16 140 | 15 740 | +2,5% |
| Mokotów | 52 m² | III 2026 | wtórny | 16 030 | 15 640 | +2,5% |
| Śródmieście | 21 m² | IV 2026 | wtórny | 25 410 | 24 790 | +2,5% |
| Śródmieście | 37 m² | IV 2026 | wtórny | 19 310 | 18 820 | +2,6% |
| Kabaty | 31 m² | III 2026 | wtórny | 21 230 | 20 700 | +2,6% |
| Mokotów | 30 m² | III 2026 | wtórny | 16 000 | 15 590 | +2,6% |
| Kamionek | 50 m² | IV 2026 | wtórny | 19 040 | 18 530 | +2,7% |
| Skorosze | 55 m² | IV 2026 | wtórny | 14 770 | 14 390 | +2,7% |
| Rakowiec | 41 m² | I 2026 | wtórny | 14 940 | 14 530 | +2,8% |
| Praga-Południe | 57 m² | III 2026 | wtórny | 12 690 | 12 320 | +2,9% |
| Mokotów | 34 m² | IV 2026 | wtórny | 18 430 | 17 900 | +3,0% |
| Mokotów | 63 m² | III 2026 | wtórny | 22 960 | 22 280 | +3,1% |
| Bielany | 84 m² | IV 2026 | wtórny | 21 610 | 20 960 | +3,1% |
| Zawady | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 21 240 | 20 580 | +3,2% |
| Bemowo | 53 m² | III 2026 | wtórny | 18 900 | 18 270 | +3,4% |
| Mokotów | 44 m² | IV 2026 | wtórny | 16 450 | 15 900 | +3,4% |
| Praga | 52 m² | IV 2026 | wtórny | 12 710 | 12 300 | +3,4% |
| Targówek | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 12 320 | 11 910 | +3,4% |
| Praga | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 19 700 | 19 030 | +3,5% |
| Białołęka | 40 m² | III 2026 | wtórny | 13 890 | 13 390 | +3,7% |
| Praga-Północ | 23 m² | IV 2026 | wtórny | 17 510 | 16 880 | +3,7% |
| Mokotów | 36 m² | II 2026 | wtórny | 13 700 | 13 210 | +3,7% |
| Stare Miasto | 70 m² | IV 2026 | wtórny | 18 730 | 18 070 | +3,7% |
| Mokotów | 47 m² | IV 2026 | wtórny | 17 950 | 17 300 | +3,7% |
| Praga-Południe | 50 m² | IV 2026 | wtórny | 17 340 | 16 690 | +3,9% |
| Praga-Północ | 35 m² | IV 2026 | wtórny | 15 700 | 15 110 | +3,9% |
| Żerań | 41 m² | IV 2026 | wtórny | 17 880 | 17 200 | +4,0% |
| Rakowiec | 23 m² | IV 2026 | wtórny | 21 980 | 21 120 | +4,1% |
| Sielce | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 14 800 | 14 210 | +4,1% |
| Praga-Południe | 83 m² | IV 2026 | wtórny | 18 610 | 17 870 | +4,1% |
| Rakowiec | 28 m² | IV 2026 | wtórny | 16 140 | 15 480 | +4,2% |
| Wilanów | 92 m² | IV 2026 | wtórny | 16 720 | 16 010 | +4,4% |
| Mokotów | 68 m² | IV 2026 | wtórny | 18 800 | 18 010 | +4,4% |
| Słodowiec | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 18 180 | 17 420 | +4,4% |
| Śródmieście | 60 m² | III 2026 | wtórny | 17 000 | 16 270 | +4,5% |
| Wilanów | 72 m² | IV 2026 | pierwotny | 20 100 | 19 230 | +4,5% |
| Mokotów | 66 m² | III 2026 | wtórny | 19 000 | 18 140 | +4,8% |
| Raków | 70 m² | III 2026 | wtórny | 19 280 | 18 390 | +4,8% |
| Śródmieście | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 22 040 | 21 040 | +4,8% |
| Ursus | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 12 260 | 11 690 | +4,9% |
| Wola | 44 m² | IV 2026 | wtórny | 16 790 | 16 000 | +5,0% |
| Targówek | 53 m² | III 2026 | wtórny | 10 850 | 10 320 | +5,1% |
| Mokotów | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 17 180 | 16 330 | +5,2% |
| Grodzisk | 40 m² | IV 2026 | wtórny | 14 630 | 13 910 | +5,2% |
| Mokotów | 85 m² | III 2026 | wtórny | 11 750 | 11 170 | +5,2% |
| Praga-Południe | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 21 170 | 20 060 | +5,5% |
| Praga-Południe | 56 m² | IV 2026 | wtórny | 10 000 | 9 470 | +5,6% |
| Wilanów | 85 m² | IV 2026 | wtórny | 13 110 | 12 400 | +5,7% |
| Śródmieście | 21 m² | III 2026 | wtórny | 22 920 | 21 580 | +6,2% |
| Białołęka | 44 m² | IV 2026 | wtórny | 12 180 | 11 460 | +6,2% |
| Bemowo | 63 m² | IV 2026 | wtórny | 18 230 | 17 110 | +6,5% |
| Wola | 56 m² | IV 2026 | wtórny | 16 380 | 15 370 | +6,5% |
| Mokotów | 46 m² | III 2026 | wtórny | 14 650 | 13 760 | +6,5% |
| Wola | 37 m² | III 2026 | wtórny | 17 350 | 16 260 | +6,7% |
| Praga-Południe | 93 m² | IV 2026 | wtórny | 23 810 | 22 300 | +6,8% |
| Bielany | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 12 100 | 11 320 | +6,9% |
| Wilanów | 47 m² | III 2026 | wtórny | 20 770 | 19 400 | +7,0% |
| Mokotów | 47 m² | IV 2026 | wtórny | 20 570 | 19 180 | +7,2% |
| Raków | 55 m² | IV 2026 | wtórny | 18 810 | 17 540 | +7,2% |
| Śródmieście | 83 m² | III 2026 | wtórny | 26 850 | 25 030 | +7,3% |
| Stare Bielany | 54 m² | V 2026 | wtórny | 17 730 | 16 520 | +7,3% |
| Wawer | 46 m² | IV 2026 | wtórny | 18 360 | 17 090 | +7,4% |
| Praga-Południe | 32 m² | II 2026 | pierwotny | 19 300 | 17 920 | +7,7% |
| Włochy | 50 m² | IV 2026 | wtórny | 17 300 | 16 000 | +8,1% |
| Wilanów | 129 m² | III 2026 | wtórny | 14 970 | 13 820 | +8,3% |
| Wola | 49 m² | IV 2026 | wtórny | 21 670 | 20 000 | +8,4% |
| Stegny | 64 m² | IV 2026 | wtórny | 16 560 | 15 280 | +8,4% |
| Praga-Południe | 25 m² | IV 2026 | wtórny | 17 070 | 15 750 | +8,4% |
| Bemowo | 54 m² | III 2026 | wtórny | 17 860 | 16 450 | +8,6% |
| Praga-Południe | 89 m² | IV 2026 | wtórny | 21 140 | 19 440 | +8,8% |
| Praga-Południe | 53 m² | IV 2026 | wtórny | 19 110 | 17 550 | +8,9% |
| Mokotów | 35 m² | IV 2026 | wtórny | 14 970 | 13 730 | +9,0% |
| Mokotów | 52 m² | III 2026 | wtórny | 17 600 | 16 150 | +9,0% |
| Włochy | 61 m² | IV 2026 | wtórny | 18 970 | 17 340 | +9,4% |
| Białołęka | 38 m² | IV 2026 | wtórny | 15 940 | 14 540 | +9,6% |
| Białołęka | 63 m² | IV 2026 | wtórny | 12 730 | 11 570 | +10,0% |
| Śródmieście | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 21 730 | 19 730 | +10,1% |
| Wola | 26 m² | III 2026 | wtórny | 21 170 | 19 130 | +10,7% |
| Bródno | 37 m² | IV 2026 | wtórny | 15 630 | 14 120 | +10,7% |
| Ursynów | 114 m² | IV 2026 | wtórny | 16 920 | 15 250 | +11,0% |
| Wawer | 74 m² | IV 2026 | wtórny | 10 510 | 9 390 | +12,0% |
| Bemowo | 68 m² | II 2026 | wtórny | 12 800 | 11 420 | +12,1% |
| Brzeziny | 52 m² | III 2026 | wtórny | 17 320 | 15 450 | +12,1% |
| Praga-Północ | 43 m² | IV 2026 | wtórny | 16 200 | 14 380 | +12,6% |
| Mokotów | 32 m² | IV 2026 | wtórny | 19 920 | 17 600 | +13,2% |
| Mirów | 36 m² | IV 2026 | wtórny | 19 600 | 17 270 | +13,5% |
| Mokotów | 82 m² | III 2026 | wtórny | 14 630 | 12 730 | +14,9% |
| Mokotów | 37 m² | III 2026 | wtórny | 15 310 | 13 100 | +16,9% |
| Mokotów | 60 m² | IV 2026 | wtórny | 19 200 | 16 420 | +16,9% |
| Wola | 39 m² | III 2026 | wtórny | 18 050 | 15 320 | +17,8% |
| Chomiczówka | 45 m² | V 2026 | wtórny | 18 200 | 15 300 | +18,9% |
| Mokotów | 67 m² | IV 2026 | wtórny | 22 420 | 18 730 | +19,7% |
| Wilanów | 44 m² | IV 2026 | pierwotny | 22 840 | 18 730 | +21,9% |
| Stara Praga | 60 m² | III 2026 | pierwotny | 30 050 | 24 420 | +23,0% |
| Stare Włochy | 60 m² | IV 2026 | pierwotny | 19 220 | 15 210 | +26,3% |
| Ochota | 49 m² | I 2026 | wtórny | 19 780 | 13 360 | +48,1% |
| Wierzbno | 36 m² | III 2026 | wtórny | 18 750 | 12 530 | +49,6% |
| Wola | 56 m² | I 2026 | wtórny | 17 150 | 11 120 | +54,2% |
Serwisy wyceny w Polsce i za granicą
| Serwis | Co wycenia | Zmierzony błąd na sprzedanych mieszkaniach |
|---|---|---|
| Cenatorium | AVM dla banków | nie znaleźliśmy; podaje ocenę wiarygodności od A do F |
| szybko.pl AVM | AVM dla instytucji i klientów | nie znaleźliśmy; na stronie o dokładności jeden przykład wyceny |
| urban.one | wycena online mieszkań | nie znaleźliśmy |
| RealAdvisor | darmowa wycena online | nie znaleźliśmy |
| Propertly | raporty dla agentów | nie znaleźliśmy |
| SonarHome | wycena online | nie znaleźliśmy |
| Otodom | wycena na cenach ofertowych | nie znaleźliśmy |
| VeriPlace | wycena z aktów notarialnych | 9,4% z danych rejestru, 3,0% z ogłoszenia, co miesiąc |
| Serwis | Co mierzy | Mediana błędu |
|---|---|---|
| Zillow (USA) | domy niewystawione na sprzedaż | około 7% |
| Zillow (USA) | domy wystawione na sprzedaż, wycena zna cenę ofertową | około 2% |
| HouseCanary (USA) | wyceny sprzed zamknięcia transakcji | 7,5% |
| VeriPlace, z danych rejestru | mieszkania, bez ceny ofertowej | 9,4% |
| VeriPlace, z ogłoszenia | mieszkania wystawione na sprzedaż, wycena zna cenę ofertową | 3,0% |
Porównanie orientacyjne: w USA przeważają domy, a dane o budynkach i transakcjach są inne. Liczby Zillow zmieniają się co kilka tygodni; podajemy wartości z jego strony o trafności.
Metoda: wszystkie szczegóły
- Błąd. Różnica naszej wyceny za m² i ceny z aktu za m², w procentach ceny z aktu. Mediana błędu: połowa wycen myli się mniej, połowa bardziej. Odchylenie to mediana błędu liczona ze znakiem.
- Wycena z danych rejestru. Bierzemy sprzedaże lokali mieszkalnych z Rejestru Cen Nieruchomości podpisane w okresie pomiaru, o metrażu od 20 do 300 m² i cenie od 4 do 60 tys. zł za m². Wycena zna to, co jest w akcie: położenie budynku, metraż, piętro i rynek. Rok budowy bierze z bazy budynków, a dla nowych mieszkań przyjmuje rok aktu. Ceny nie zna.
- Tylko dane sprzed sprzedaży. Każdą sprzedaż wyceniamy wyłącznie aktami, które trafiły do rejestru przed pierwszym dniem miesiąca, w którym ją podpisano. Ona sama i wszystkie późniejsze akty są dla wyceny niewidoczne. W krajowej paczce rejestru akt uznajemy za znany od dnia wpisu, najpóźniej 120 dni po podpisaniu.
- Próba poza Warszawą. W Warszawie wyceniamy każdą sprzedaż. W pozostałych miastach dzielimy sprzedaże z miesiąca na grupy według metrażu i cen w okolicy, z każdej losujemy tyle samo, a każdej wycenie dajemy wagę równą liczbie sprzedaży, które reprezentuje. Wszystkie miary na tej stronie są ważone.
- Wycena z ogłoszenia. Ogłoszenie łączymy z aktem tej samej sprzedaży: ten sam budynek (do 40 m), metraż różniący się najwyżej o 0,5 m², to samo piętro, akt podpisany po wystawieniu ogłoszenia i najpóźniej 120 dni po jego zdjęciu. Wycena korzysta z cech ogłoszenia, jego ceny z dnia wystawienia i z danych sprzed miesiąca wystawienia.
- Cena ofertowa. Wycena z danych rejestru jej nie zna. Rabat od ceny ofertowej i granice, w których wycena z ogłoszenia jej wierzy, liczymy z pozostałych par, bez wycenianej sprzedaży.
- Transakcje nierynkowe. Akty z ceną poniżej połowy albo powyżej trzykrotności mediany okolicy z tego samego roku (na przykład sprzedaż z bonifikatą, przekształcenia spółdzielcze) odrzucamy w obu pomiarach, tak samo jak w wycenach. Na wykresie zostają akty, których ta reguła nie złapała: to większość słupków poza osią.
- Zakres. Mieszkania w 8 miastach, akty od stycznia do czerwca 2026. Gminy wokół Warszawy i domy zmierzymy osobno. Wycena z ogłoszenia: Warszawa, akty od stycznia do maja 2026.
- Ograniczenia. Akt nie mówi nic o stanie i standardzie mieszkania. Cena w akcie bywa łączna z komórką lub miejscem postojowym, a na rynku pierwotnym akt podpisuje się często długo po umowie z deweloperem.
- Model korekty. Część wyceny pochodzi z modelu uczonego w lipcu 2026 na ogłoszeniach z Warszawy i okolic. Wcześniejszy test nie pokazał różnicy między ogłoszeniami sprzed i po dacie uczenia.
- Porównania. Serwisy w Polsce sprawdziliśmy na ich publicznych stronach 7 października 2026, serwisy z USA 11 października 2026. Jeśli któryś polski serwis publikuje taki pomiar, chętnie go tu podamy.
- Wersja. Kod wyceny d5f86eb, ten sam, który liczy wyceny w raportach. Dane: Rejestr Cen Nieruchomości, stan na 8 października 2026.
Pobierz 11 475 wycen z pomiaru na danych rejestru (CSV). Bez adresów: miasto, miesiąc aktu, okolica, metraż, rynek, nasza wycena i cena z aktu za m², błąd i waga.
Sprawdź swoje mieszkanie tą samą wyceną
Wklej link do ogłoszenia z Otodom, Morizon albo Gratki albo wpisz adres. Raport powstaje w kilkanaście sekund. Kolejny pomiar opublikujemy w listopadzie 2026.